طراحی لوگو|طراحی آرم | تکنیک های طراحی لوگو
13512
rtl,single,single-post,postid-13512,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst2-ver-1.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.0.1,vc_responsive
 

تکنیک های طراحی لوگو

طراحی لوگو آموزشی

تکنیک های طراحی لوگو

 

طراحی لوگو در اصل نشان دهنده ارتباط متقابل اجراء تصویر(ترکیب بندی) و مفهوم درونی است .به این ترتیب ایده استفاده از تصویرسرنگ و تلفیق یا جایگزین آن با یکی از اجزای برش زده شده به ثمرمی رسد .

تکنیک های طراحی لوگو

 

ایده تصویر سرنگ مفهوم کاملا سرراست بصری دارد دراین مرحله طراح لوگو با استفاده از تکنیک های خلاصه سازی گرافیگی وخلاقیت تصویری جلوه ایی جدیداز تصویر سرنگ ارائه می دهد .

حرکت مورب مثلث وخلاصه کردن سایه روشن های تصویری به سیاه وسفید      می تواند القاء مفهوم طراحی لوگو کمک کند

 انتخاب یکی از قطعات مثلث و جابجاکردن آن با تصویر در آن مرحله طراح لوگو باید دقت کند که قطعه مورد بحث از نظر شکل و زاویه قرار گیری قابلیت جابجایی با تصویر را داشته باشد.

از میان تعداد از تصاویر سرنگ های تولیدی کارخانه مناسبت ترین تصویر از نقطه نظر زیبایی شناسی و اهمیت کاربردی انتخاب می شود .

تا بتواند به راحتی در جای پیش بینی شده قرار بگیرد . این انتخاب باعث می شود تا در درجه نخست با ایجاد تضاد بین شکل ساده هندسی و شکل پیچیده تصویر جذابیت بصری ایجاد شود و در درجه دوم با انتخاب بهترین گزینه و ایجاد تضاد رنگی ، مفهوم طراحی لوگو منتقل شود ( طراحی لوگو منحصرا با رنگ های سیاه و شفید انجام می شود و پس از تکمیل مرحله انتخاب رنگ آغاز می شود )

خلاصه سازی تصویر در طراحی لوگو

پس از یافتن تصویر مناسب ازسرنگ، در مرحله نخست تصویر به سیاه وسفید تبدیل می شودسپس ازخاکستری های متنوع به سه خاکستری  تیره ،میانه وروشن و سیاه و سفیدتبدیل شده و در چهار مرحله خاکستری ها حذف و به سیاه وسفید تبدیل می شوند به این صورت که خاکستری  تیره که میل به رنگ سیاه در آن ها بیشتر است به رنگ سیاه و خاکستری های روشن به سفید می پیوند ند در نهایت خاکستری میانه نیز با توجه به نحوه عملکرد بصری اش به سمت تیره روشن جذب می شود.

admin
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم دیدگاه در این زمان بسته شده است.